Spoštovani starši,

včeraj, 15.5.2024, je bil mednarodni dan družin, ob katerem bi želeli z vami deliti predlog za družinsko aktivnost. 

Skupaj z vašimi otroki lahko oblikujete  družinska pravila, ki pa se tokrat naj ne nanašajo na to, česa družinski člani naj ne bi počeli, ampak predvsem na to, kakšne odnose si želijo in kako lahko k temu prispeva vsak od družinskih članov. Oblikujte jih kot pozitivne izjave, za vzorec pa vam pošiljamo spodnja primera.

Takšna skupna dejavnost deluje povezovalno, saj ima vsak od družinskih članov možnost izraziti svoje mnenje, želje in občutke ter se tako počuti slišanega. Pravila zapišite na večji list papirja in ga izobesite doma na vidno mesto. 

Veseli bomo, v kolikor boste pripravljeni z nami deliti fotografije vaših končnih izdelkov (pošljete jih lahko na elektronski naslov maja.martinuzzi@guest.arnes.si).

Želja in namen pa je predvsem, da pri dejavnosti uživate in kvalitetno preživite skupni čas.

 

 

 

 

 

Maja Martinuzzi, v sklopu Zdrave šole in VSUO