Grafika je likovno področje s pestro, raziskovalno in ustvarjalno likovno vsebino.

Matrice izzivalno kličejo k novim različicam odtisov, k novim umetninam…

Grafično vzpodbudo mladih umetnikov je že z  21. Otroškim bienale grafike organizirala I. OŠ Žalec pod pokroviteljstvom Občine Žalec.

Tokrat so zanimive likovne kreacije nastale na temo »Figuralika v otroški grafiki«

Strokovna komisija je v sestavi:

– mag. umetnosti Nataša Mirtič, akademska slikarka in grafičarka,

– mag. umetnosti Vesna Drnovšek, akademska slikarka in grafičarka,

– Luka Popič, likovni pedagog,

med 1400 prispelimi grafičnimi listi iz 120 šol in vrtcev izbrala 370 del za razstavo.

Med njimi je izbrala:

• le 10 grafik, za katere avtorji prejmejo zlato priznanje.
  • ter 34 grafik, za katera avtorji prejmejo srebrna priznanja.
  • vsi ostali avtorji, katerih grafike so bile izbrane za razstavo, pa prejmejo bronasta priznanja.

Med 10 grafik oz. ZLATIH nagrajencev se je uvrstila tudi grafika našega učenca, katere avtor je:

• Niko Velikonja, učenec 8. razreda.

Med 34 grafik  oz. SREBRNIH nagrajencev se je prav tako uvrstila grafika učenca naše šole, katere avtor je:

• Nik Pohar, učenec 8. razreda.

BRONASTO priznanje, katerih dela so se uvrstila na razstavo pa prejmejo:

• Nejc Perša, 8. r.,
  • Maša Stramič, 6. r.,
  • Mia Dvoršak, 6. r.,
  • Blaž Lovrec, 6. r. in
  • Matija Mertik, 6. r.

NIKO VELIKONJA

NIK POHAR

NEJC PERŠA

MAŠA STRAMIČ

MIA DVORŠAK

BLAŽ LOVREC

MATIJA MERTIK

Slovesnost ob odprtju razstave 370-ih otroških grafik iz 120 šol in vrtcev ter podelitev zlatih in srebrnih priznanj je bila v sredo, 11. oktobra 2023 v Domu II. slovenskega tabora v Žalcu.

Likovna dela so nastala v prejšnjem šolskem letu v času razpisa. Postavitev razstave, podelitev priznanj in nagrad pa je bilo v tem šolskem letu, saj se natečaj izvaja vsako drugo leto, kar je značilno za bienale.

Čestitamo vsem sodelujočim učencem, posebej pa nagrajencem.

Mentorica

Mira Petek