V petek 6.10.2023, je na šoli potekal sprejem prvošolčkov v šolsko skupnost. Glede na to, da le-ta sedaj že tradicionalno poteka v Tednu otroka, so si najprej učenci vseh razredov ogledali predstavo v organizaciji ArbadakarbA – ZUM Kreativa, s katero nam je g. Matjaž Kekec s svojimi cirkuškimi vragolijami, kot sta žongliranje in vožnja z monociklom, pričaral nasmehe na obraz. Po predstavi so učenci od 1. do 4. razreda ostali na drugem delu prireditve, ko so imeli glavno vlogo naši učenci 1. razredov. Najprej so se nam predstavili z glasbeno točko, kateri je sledil uradni sprejem v šolsko skupnost. Predsednik šolske skupnosti Jure Šoštarič je učencem podelil zaslužene medalje ob sprejemu v šolsko skupnost, ki so jih zanje izdelali učenci.
Sledila je slavnostna zaobljuba, s katero so naši prvošolčki obljubili, da se bodo pridno učili in delali domače naloge, da bodo spoštovali vse ljudi, si medsebojno pomagali, da bodo do drugih prijazni in spoštljivi, upoštevali šolska pravila, pazili na svoje zdravje in zdravje drugih ter na šolsko opremo.
Vsem prvošolčkom želimo, da bi se na naši šoli prijetno počutili vseh nadaljnjih devet let.