Turistična zveza Slovenije že vrsto let zapored razpisuje in organizira kuharsko tekmovanje Zlata kuhalnica. Ker naši učenci zelo radi vihtijo kuhalnice in ustvarjajo v kuhinji, smo se odločili, da bomo sodelovali.

Prvo regijsko tekmovanje je bilo izvedeno v četrtek, 5. oktobra 2023, na Srednji šoli za gostinstvo in turizem, v Radencih. Tekmovalci so na samem tekmovanju pripravili dve jedi in napitek, in sicer mineštro, pirine palačinke in napitek iz vrtnic. Za jedi so učenci morali vnaprej pripraviti tudi recepturo, kjer so upoštevali določene kriterije, nato pa so seveda pridno vadili v šolski kuhinji.

Za našo šolo so kuhale Nika Vrbnjak, Nina Vrbnjak, Brina Pšeničnik in Vita Fras. Punce so se pri delu izredno dokazale, nalogo opravile suvereno in si tako prislužile Zlato priznanje. Čestitke!