Človek, zgleduj se po čebelicah, marljivih in predanih delavkah, ki se borijo za doseganje skupnega cilja in  delujejo v sozvočju z naravo.

V sozvočju z naravo in čebelami deluje tudi Osnovna šola Dobravlje, ki je razpisala že 15. likovni natečaj »Po čebelah se zgleduj«. Namen natečaja je poslikava panjskih končnic, ki v današnjem času spadajo v kulturno dediščino.

Raznolikost motivov je lahko zelo pestra, od tradicionalnih, do povsem svobodnih. Letošnji motiv natečaja je »Rast«. Kaj, kako in kdo lahko raste, so učenci razmišljali  v svojih grafičnih delih v stilu panjskih končnic.

Na likovni natečaj je prispelo 503 del iz Slovenije in tujine (Hrvaška, Bosna in Srbija).

Člani strokovne komisije (Silva Copič, Azad Karim in Lucijan Bratuš) so med prispelimi deli izbrali 79 del za razstavo in podelili nagrado za kolekcijo ter zlata, srebrna in bronasta priznanja.

Po zgledu čebel so likovno rasli tudi učenci naše šole, saj sta za svojo grafiko prejela

BRONASTO PRIZNANJE:

• Neža Čuš, 8. a

• Tine Veberič, 8. a

Razstava bo na ogled od 1. junija do 15. septembra 2023 v avli OŠ Dobravlje.

Čestitamo vsem sodelujočim učencem, posebej pa nagrajencema.

Mentorica Mira Petek