Na literarnem natečaju otroške poezije Pavčkove vitice, na katerem je sodelovalo več kot štiristo učencev in učenk iz 78 slovenskih osnovnih šol, sta priznanje prejeli tudi učenki naše šole. Na natečaju so mlade pesnike in pesnice v njihovem ustvarjalnem pesnjenju usmerjali verzi Toneta Pavčka »Vsi otroci so naši otroci, je rekel prijazen glas, vse smrklje in frklje in froci, vsi svetlih in temnih in kodrastih las, vsi naši …«. Tako so v svojih delih poglobljeno razmišljali o otroštvu in svojem poslanstvu. Svoje razmišljanje o omenjeni temi sta v verze vtkali tudi Pia Milinarič, učenka 8. b razreda, ki se je predstavila s pesmijo Vsak svoj junak, in Nina Vrbnjak, učenka 7. b, s pesmijo Enak bit. Njuna mentorica je bila Maja Strah. Obe učenki sta prejeli priznanje in bili nagrajeni še z objavo svojih imenitnih pesmi v zborniku Vsi naši otroci. Za dosežen uspeh jima iskreno čestitamo, saj sta s svojima pesmima dokazali, da je poezija še kako aktualna in da ima v naših življenjih ter srcih pomembno in posebno mesto.

 

Maja Strah, mentorica