Osmo- in devetošolci OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici, ki obiskujejo pouk angleščine, so si v ponedeljek, 23. 1. 2023, v ŠIC Ljutomer ogledali muzikal Figarova svatba v izvedbi English Student Theatra z II. gimnazije Maribor.

Muzikal je mladostna glasbena predelava nekoč najbolj revolucionarne komedije v svetovni literaturi Ta veseli dan ali Figarova svatba francoskega avtorja Pierrea Beaumarchaisa. Izvirnik (1784) ima za slovenski prostor velik pomen, saj je Anton Tomaž Linhart prav po njem priredil slovensko komedijo Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1790).

Jezik muzikala je sodobna angleščina, začinjena z ravno pravo mero španskega temperamenta in francoske elegance. Ogled muzikala Figarova svatba je za učence dopolnitev pouka angleščine z navdušujočo in privlačno učno snovjo. Sodeč po izrazih na njihovih obrazih, so bili učenci nad predstavo navdušeni.

 

Mentorica: Petra Kvas