Ker je mesec oktober mesec požarne varnosti, so nas danes v sredo, 26. 10. 2022, na šolskem igrišču obiskali gasilci PGD Sveti Jurij ob Ščavnici, PGD Stara Gora in PGD Selišči-Kupetinci. Z velikim zanimanjem smo jim prisluhnili in si ogledali njihova vozila ter opremo. Da gneča ni bila prevelika smo si predstavitev ogledali po triletjih. Predstavili so nam gasilki vozili, uporabo AED in opremo gasilcev v primeru požara (uporabo dihalnega aparata in termo kamere).

Učenci 7., 8. in 9. razreda so imeli tudi prikaz pravilnega gašenja gorečega olja na štedilniku in manjšega požara ter uporabo gasilnega aparata na prah.

Gasilski zvezi Sveti Jurij ob Ščavnici se iskreno zahvaljujemo za  sodelovanje in vložen trud ter čas, da so učencem odlično prikazali vlogo in delovanje gasilcev.

Ker je bilo navdušenje učencev zelo veliko, verjamemo, da bomo sodelovanje z gasilci uspešno nadaljevali tudi v prihodnje.

Zapisala pomočnica ravnatelja Anita Zelenko.