Končno so Kolesarčki obiskali tudi naše učence prvega triletja. Program Kolesarčki je vzgojni program v cestnem prometu za učence do 3. razreda.

Pred začetkom so se učenci v teoretičnem delu seznanili z osnovno kulturo v cestnem prometu, gibanjem po prometnih površinah, prečkanjem ceste, s semaforjem in prometnimi znaki, prav tako tudi z njihovim pomenom.

V praktičnem delu, ki se je odvijal na prometno urejenem poligonu, na katerem so bila postavljena križišča, prometni znaki, semafor in prehod za pešce, so bili učenci postavljeni v vlogo voznika štirikolesnika na pedala. Med vožnjo so morali upoštevati prometne predpise, dogodke so doživljali, opažali in zaznavali kot vozniki v pravem prometu. Učili so se vedenja v prometnem okolju, previdnosti in udeleženosti v prometu. Preizkusili so se tudi v vlogi pešca, ki pravilno – po prehodu za pešce – prečka prometno cesto poligona.

Učenci so spoznali veliko novega o kulturi v prometu in pravilih, prav gotovo tudi utrdili svoje znanje o prometu.

Učiteljice prve triade