V petek, 23. 9. 2022 so prvošolci imeli prav poseben obisk.

Preden so se odpravili na svoj prvi šolski pohod, jih je s svojim obiskom presenetil prav poseben medved, znan kot policist Leon.  Učenci so se ga zelo razveselili, poslušali so njegova navodila o varnem in pravilnem prečkanju cestišča, kako se pravilno obnašamo v prometu, ter da se je potrebno v vozilih pripeti in med vožnjo uporabljati ustrezne varnostne sedeže. Učenci 1.a in 1.b razreda so policistu Leonu prikazali kje in kako prečkajo cesto, nato pa so se skupaj odpravili na sprehod po Svetem Juriju ob Ščavnici in si na poti še ogledali pomembne prometne znake za pešce in kolesarje.

Ko so se od policista Leona poslovili, pa so se odpravili na prvi daljši pohod in kros, ki so ga opravili po Biserjanah, Čakovi in Blagušu. V naravi so si privoščili tudi pohodniško malico iz nahrbtnika.

Zapisala

Nataša Paldauf