V letošnjem šolskem letu smo se z učenci izbirnega predmeta Rastline in človek udeležili Kviza o naravi in človeku, s podnaslovom Dvoživke, ki ga je organiziral Javni zavod Krajinski park Goričko. Skozi kviz so učenke pridobile znanje, ki ga je moč izkoristiti v dobrobit narave ter tako prispevajo k ohranjanju pestrosti naravne in kulturne dediščine domačega kraja. Tekmovalo je 9 ekip iz 5 osnovnih šol iz Pomurja. Sodelovale so OŠ Cankova, OŠ Gornji Petrovci, OŠ Kuzma, OŠ Puconci in OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici.  Našo šolo so v obliki treh spletnih sklopov vprašanj zastopale učenke 9. razreda: Maša Vodušek, Taja Gibičar in Nina Horvat. Z izkazanim znanjem so dosegle najvišje število točk izmed sodelujočih šol in tako zasedle prvo mesto. Iskrene čestitke!

Mentorica: Mojca Tuš