V torek 26. 4. 2022, na zadnji dan pred prvomajskimi počitnicami, so se starejše deklice udeležile državnega polfinala v rokometu, ki je potekalo v Sevnici. Deklice so odigrale sproščeno in v prvi tekmi deklasirale učenke OŠ Ljudski vrt z kar 20 zadetkov razlike, nato pa so po pravi drami in veliki borbi zmagale še drugo tekmo, v kateri so pred bučnim občinstvom premagale domačo OŠ Sava Kladnika Sevnica za en sam zadetek. To je pomenilo, da so osvojile polfinalni turnir in se uvrstile med tri najboljše osnovnošolske ženske rokometne ekipe v državi.

Čestitke celotni ekipi, vsaki deklici posebej in mentorju prof. Roku Lovrecu za izreden športni uspeh. Ta uspeh še ima dodaten pomen, ker je bil dosežen v ekipnem športu, kjer smo zaradi manjšega števila učencev omejeni pri izbiri igralcev.

Bravo punce!!!!!

Rezultati :

OŠ Sava Kladnika Sevnica : OŠ Ljudski vrt Ptuj     18  :  7

OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici : OŠ Ljudski vrt Ptuj       29  :  9

OŠ Sava Kladnika Sevnica : OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici     22  :  23

 

Končna razvrstitev:

1.     mesto OŠ SV. JURIJ OB ŠČAVNICI
2.     mesto OŠ SAVA KLADNIKA SEVNICA
3.     mesto OŠ LJUDSKI VRT