Mir…je pojem…je beseda…nekaterim narodom samoumevna vrednota, drugim neznanka in le neizmerna želja…, ki se žal utaplja z nesmiselnim človeškim ravnanjem…V spoznanju, da je mir najbolj iskreno in najmočnejše srce, katerega bitje slehernemu pripada, postaja naša največja želja. Zato pa je potrebna močna veriga brez šibkih členov…veriga povezanosti…z žarki sonca brez sence strahu…

Letošnji 34. Mednarodni Likovni natečaj v organizaciji Lions Clubs International Plakat miru (eng. Peace poster contest)  nosi naslov »We are all connected” – Vsi smo povezani.  Sodelujejo lahko otroci v starostni skupini od enajstega do vključno trinajstega leta.

Z verigo miru so se povezali tudi učenci naše šole. Oblikovali so plakate z močnimi sporočili…ki so se povezale s sosednjimi šolami pod okriljem Lions kluba Gornja Radgona.

Med prejetimi  likovnimi deli je komisija izbrala tri plakate, katere je poslala na nadaljnji, državni izbor Lions Slovenija.

Med tremi izbranimi plakati sta kar dva iz naše šole, ki sta ga oblikovali:

Neža Embreuš, učenka 7. razreda

 Zala Kuri, učenka 8. razreda

 Čestitamo vsem sodelujočim učencem, posebej pa Neži in Zali.

Mentorica: Mira Petek