Javna agencija RS za varnost prometa opozarja na nevarnost uporabe mobilnih telefonov v prometu. Mlajše otroke v šolo večinoma pripeljejo in pospremijo starši, ki so zgled svojim otrokom.

Agencija za varnost prometa s partnerji izvaja z nacionalno preventivno akcijo za ozaveščanje o tveganjih uporabe mobilnega telefona v prometu »Varno brez telefona« od 10. do 23. 1. 2022. Pomembno sporočilo Agencije za varnost prometa in partnerjev za voznike in starše otrok je, da za volanom ne bodite za ekranom, v prometu ne bodite na spletu!

Mobilni telefoni so že vrsto let eden izmed večjih motilcev pozornosti v prometu. Vse bolj razširjen problem tudi v Sloveniji, je vedno pogostejši dejavnik, ki dokazano povečuje tveganje za nastanek prometnih nesreč. Mobilni telefoni močno vplivajo na kognitivne sposobnosti voznika. Pisanje sporočil ali pregledovanje družbenih omrežij med vožnjo pomeni do 23-krat večje tveganje za nastanek prometne nesreče.

V upanju, da z vašo pomočjo zmanjšamo neustrezne rabo telefonov med vožnjo, vas lepo pozdravljamo.