Spoštovani starši oz. skrbniki!

S strani ministrstva za šolstvo smo bili obveščeni, da imajo nekatere šole in vrtci po Sloveniji težave z izvajanjem ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa SARS CoV-2, ker jih starši ne obveščajo dosledno o vseh primerih, ko je njihov otrok zbolel za nalezljivo boleznijo Covid-19.

Zato vas ponovno obveščamo, da je potrebno v vrtcu in šoli sporočiti vsak primer, ko otrok zboli za nalezljivo boleznijo Covid-19. Le na ta način lahko vrtec in šola izpelje vse predpisane postopke odzivanja o potrjenem primeru okužbe s SARS CoV-2 v zavodu, tako kot to določajo navodila NIJZ. S tem se v zavodu zagotovi
omejevanje nadaljnjega širjenja okužbe s SARS CoV-2 in zavaruje druge otroke in zaposlene v zavodu.

Tudi v zasebnem življenju upoštevajmo priporočila NIJZ, ki za čas trajanja epidemije odsvetuje druženje z drugimi osebami izven družine.

 

Vodstvo OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici.