Znan slovenski pisatelj France Bevk je nekoč dejal, da je »dobra knjiga zlata knjiga«. Na dan njegovega rojstva in smrti, 17. septembra, vsako leto začenjamo branje za bralno značko, ki se uradno zaključi 2. aprila, ob svetovnem dnevu knjig za otroke. Letos se začenja nova, že 60. sezona bralne značke.

Po Sloveniji tradicionalno potekajo ob dnevu zlatih knjig številne prireditve, povezane z branjem in knjigami.

Na naši šoli pa so danes prvošolci prvič obiskali šolsko knjižnico, kjer so v dar dobili slikanico Slavka Pregla, Smejalnik in cvililna zavora. Knjigo jim je podarilo Društvo Bralna značka Slovenije. Podelitev je bila vseslovenski dogodek, saj so vse šole na isti dan obdarovale učence. Tako smo vsi skupaj na najlepši način obeležili dan zlatih knjig in začetek bralne sezone.

Vsem učencem, prvošolcem in ostalim, želim, da bi  to šolsko leto preživeli v najboljši družbi – družbi knjig z najljubšimi knjižnimi junaki.

knjižničarka Lidija Jarc