Ob 2. aprilu, mednarodnem dnevu knjige in rojstnem dnevu Hansa Christiana Andersena,  boste na spletni strani Društva Bralna značka Slovenije ob tej priložnosti našli številne zanimive ideje, predloge, povezave – povezane s knjigami in branjem.

Pisatelji iz vsega sveta vsako leto napišejo nagovor otrokom, v katerem jim sporočajo, zakaj so otroške knjige najboljša stvar na svetu. Letošnjo poslanico je za vse otroke sveta napisal slovenski pisatelj Peter Svetina z naslovom Lakota po besedah. Mnogi ga že poznate, saj imamo v naši šolski knjižnici kar nekaj njegovih knjig.

Poslanico in vabilo, ki si ga v obliki škatlice lahko izdelate sami, boste našli na strani slovenske sekcije za mladinsko književnost IBBY:

Ob mednarodnem dnevu knjige vam želim vse dobro, predvsem pa, da bi prebrali čim več dobrih  knjig!

 

Knjižničarka Lidija