Na šolskem tekmovanju, ki je bilo v torek, 12. novembra 2019, je od 4. do 9. razreda sodelovalo 22 učencev. Bronasta Cankarjeva priznanja je prejelo devet učenk, in sicer:

• četrtošolke Nika Vrbnjak, Eva Belšak Budja, Eva Štuhec (mentorica: Marija Ditner);
  • petošolka Amadeja Žabota (mentorica: Sanja Šafarič);
  • šestošolka Lara Rozmarič;
  • sedmošolki Zala Fras in Špela Rožman (mentorica učenk 6. in 7. razreda: Lidija Jarc);
  • osmošolka Tanja Gomilšek;
  • devetošolka Julija Kronvogel (mentorica učenk 8. in 9. razreda: Maja Strah).

Na območno tekmovanje sta se uvrstili Tanja Gomilšek in Julija Kronvogel. Le-to bo 9. januarja 2020 v Bakovcih.

Vsem tekmovalcem, še posebej pa prejemnikom priznanj, iskrene čestitamo, Tanji in Juliji pa želimo veliko ustvarjalnega navdiha na območnem tekmovanju.

Iskrena hvala tudi vsem mentoricam, ki so tekmovalce navduševale, vodile in usmerjale pri prebiranju izbranih literarnih del ter pisanju razlagalnih spisov.

Maja Strah, vodja tekmovanja