17. septembra, na dan zlate knjige, Bralna značka vsako leto zaznamuje začetek bralnega leta, ki se zaključi 2. aprila na mednarodni dan mladinske knjige prihodnje leto. Na šoli smo ga obeležili z uradnim začetkom sezone branja za Bralno značko. Posebej praznično so bili razpoloženi prvošolci, ki so dan prej prišli v šolsko knjižnico, kjer so prejeli članske izkaznice ter darilno slikanico Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado. Slednjo jim je podarilo Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS in bili so je zelo veseli. Navdušeno so tudi iskali knjige med knjižnimi policami in vsak si je eno izposodil na dom.V želji izpolniti osnovi cilj branja za Bralno značko, to je vzgojiti bralca, ki bo bral vse življenje, vabljeni v čim večjem številu čim pogosteje v šolsko knjižnico in k sodelovanju pri slovenski bralni znački.

Zapisala: Lidija Jarc