17. septembra, na dan zlate knjige, Bralna značka vsako leto zaznamuje začetek bralnega leta, ki se zaključi 2. aprila na mednarodni dan mladinske knjige prihodnje leto. Na šoli smo ga obeležili z uradnim začetkom sezone branja za Bralno značko. Posebej praznično so bili razpoloženi prvošolci, ki so dan prej prišli v šolsko knjižnico, kjer so prejeli članske izkaznice ter darilno slikanico Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado. Slednjo jim je podarilo Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS in bili so je zelo veseli. Navdušeno so tudi iskali knjige med knjižnimi policami in vsak si je eno izposodil na dom.

V želji izpolniti osnovi cilj branja za Bralno značko, to je vzgojiti bralca, ki bo bral vse življenje, vabljeni v čim večjem številu čim pogosteje v šolsko knjižnico in k sodelovanju pri slovenski bralni znački.

Zapisala: Lidija Jarc