Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije že od leta 2000 organizira tekmovanja za mlade. Tekmovanja so se začela z željo, da bi bilo o boleznih dihal, alergijah in njihovem preprečevanju seznanjenih čim več otrok in mladih.

Državno tekmovanje »Zdrav dih za navdih« tako vsako leto k sodelovanju privabi mnoge učence osnovnih in dijake srednjih šol z območja Republike Slovenije. .

Temi letošnjega državnega tekmovanja sta bili ALERGIJE NA HRANO in KAJENJE TOBAKA IN VPLIV NA ZDRAVJE.

Zaradi vedno bolj razširjenega kajenja med mladimi so tudi učenci 4. razreda v okviru OPB opozorili na to problematiko in pripomogli k ozaveščanju o škodljivih posledicah odvisnosti od tobaka. Ustvarjali so na to tematiko in najboljše izdelke poslali na društvo.

TJAŠ ZORMAN, LANA EISENKOHLER  in NIKOL  JURIČ  so tako prejeli priznanja za sodelovanje, ŠPELA ROŽMAN, MELISA DOMAJNKO in ZALA FRAS pa zlato priznanje oz. zlato trstiko. Ime odličja je izpeljano iz ustanovitelja prvega društva za bolne na pljučih pred 100 leti – dr. Demetra Bleiweisa viteza Trsteniškega.

Čestitamo!

Mentorica: Vida Tivadar