Tako kot že nekaj let zapored, smo se učenci in učiteljice 1. in 4. razreda odzvali na povabilo TD Sv. Jurij ob Ščavnici, na tradicionalno Kučenje jabolk. Prireditev je potekala v Sovjaku na Golnarjevi preši. Tam so se tako kot vsako leto tudi letos organizatorji zelo potrudili, nas toplo sprejeli in odlično pogostili.
Učenci so si ogledali kučenje s starimi lesenimi pehi in postavljanje koša. Poskusili so sladki sok, ki je nastal pri »prešanju«, zraven pa so se posladkali s pečenimi kostanji, domačimi kvasenicami in ocvirkovkami. Pomerili pa so se tudi v vlečenju vrvi, kjer so učenci zelo uživali.
Prav tako smo si ogledali prikaz dveh starih obrti, kateri sta dandanes že skoraj izumrli. Gospod Golnar nam je predstavil kako poteka priprava slame za prekrivanje strehe. Gospod Mir pa nam je predstavil poklic kovača v stari kovačnici.

DSC_1573

DSC_1593

DSC_1613

Učiteljici Petra in Marija