V zadnjem četrtkovem majskem dopoldnevu smo se učenci in učitelji ter otroci treh skupin z vzgojiteljicami zbrali v Kocbekovi dvorani, da bi zaključili še eno zelo uspešno sezono branja za bralno značko. Letos smo medse povabili Francija Rogača, pravljičarja in mladinskega pisatelja. Prireditev je potekala v treh delih, in sicer najprej za učence predmetne stopnje, nato za vrtčevske otroke in prvošolce, nazadnje pa za učence od 2. do 5. razreda. Najprej smo vsi spoznali življenje in delo Francija Rogača, nato pa smo na predmetni stopnji prisluhnili precej nenavadni življenjski izkušnji našega gosta, ki jo je zapisal tudi v svojem avtobiografskem romanu Ključ brezdomca, iz katerega smo prebrali odlomek. Vrtčevskim otrokom in učencem razredne stopnje je najprej predstavil svoje pravljice, jim pripovedoval Kresnička Bala ter Luno, nato pa so otroci sami v dveh skupinah pripovedovali izmišljene pravljice. Za popestritev prireditve smo na koncu še zapeli in zaplesali ob pesmici Abraham ‘ma sedem sinov.
Letošnja podelitev priznanj značkarjem je bila še posebej slovesna, saj je bralno značko osvojilo 70 % učencev, torej od 247-ih kar 170 učencev.
Prvi, ki je letos opravil BZ na šoli, je bil devetošolec Tomaž Vrzel. Posebno pohvalo so si v letošnjem šolskem letu zaslužili prav devetošolci, saj jih je kar 13 osvojilo BZ, od tega je devet učencev tekmovalo vseh devet let. To so bili: Barbara Brumen, Žak Mikl, Matjaž Mir, Rok Vohar, Teo Vajs, Mihaela Anželj, Lea Vodušek, Jan Pohar in Tomaž Vrzel. Poleg priznanja so prejeli tudi knjižno nagrado društva BZ, ki ga vsako leto daruje skupaj s sponzorji zaslužnim devetošolcem – zlatim bralcem. Letos je to zbirka štirinajstih slovenskih avtorjev z naslovom Album 14/15/16. Priznanja je prejelo tudi 52 otrok treh vrtčevskih skupin v šoli.
Zatem je sledila še slovesna podelitev učencem, ki so prejeli zlato priznanje za angleško in nemško bralno značko.
Ob koncu podelitve priznanj je Franci Rogač, ki že 13 let nastopa v okviru bralne značke, dejal, naj radi beremo knjige, saj nam dajejo moč, bogatijo naš besedni zaklad in naše znanje ter kasneje omogočajo tudi boljšo zaposlitev.

DSC_1306_1

DSC_1315_1

DSC_1320_1

DSC_1357_1

DSC_1247_1

DSC_1250_1

DSC_1283_1

DSC_1296_1

DSC_1299_1

DSC_1194_1

DSC_1198_1

DSC_1241_1

DSC_1220_1

DSC_1225_1

DSC_1237_1

DSC_1214_1

Zapisala: Lidija Jarc, prof.