Učenci izbirnega predmeta  Organizmi v naravi in umetnem okolju, so si v petek, 9. oktobra 2015, ogledali tradicionalno jesensko razstavo na Biotehniški šoli v Rakičanu. Koncept razstave temelji na izobraževalnih vsebinah v povezavi s strokovno naravoslovnimi znanji. Dijaki in učitelji  biotehniške šole so združili umetniško snovanje z različnimi darovi narave. Naši učenci so na razstavi opazovali zelenjavni vrt, njive, jesenske plodove vrtnin, poljščin in gozda, razstavo izdelkov iz sadja in zelenjave, čebelarsko razstavo, manjšo dvignjeno gredo in še bi lahko naštevali.

Ogledali so si tudi topolov drevored v Rakičanu, ki je trenutno v prenovi ter tako na primeru spoznali pomen ohranjanja naravne in kulturne dediščine.

Ker smo na naši šoli začeli pripravljati visoko gredo, ki temelji na načelih permakulture, smo si pobliže  ogledali še skupnostni permakulturni vrt v Murski Soboti.

Učiteljica izbirnega predmeta: Mateja Krajnc

DSC03418_1

Ko smo čakali prijazno vodičko go. Marijo Štefanec, smo hitro naredili eno skupinsko sliko.

DSC03423_1

Na zeliščnem vrtu smo spoznali veliko novih vrtnin.

DSC03427_1

Prikaz primera dvignjene visoke grede, v kateri rastejo vrtne in okrasne rastline skupaj.

DSC03432_1

Ogledali smo si številne vrste in sorte poljščin.

DSC03454_1

Iz šolskega dvorišča smo lahko videli prenovljen topolov drevored, ki krasi cesto od Rakičana do Murske Sobote.

DSC03456_1

Načela permakulturnega vrtnarjenja smo spoznali na vrtu v Murski Soboti.