Dragi devetošolci in spoštovani starši oz. skrbniki!

V ponedeljek, 25. maja 2020, se v šolsko zgradbo vračate vi, dragi učenci 9. razreda. Vse je pripravljeno za vaš ponovni prihod v tem šolskem letu. Seveda bo potrebno spoštovati priporočila NIJZ in sprejete protokole.

Za lažji začetek objavljamo nekaj povzetkov:

• priporočilo NIJZ je, da učenci prihajajo peš oz. s kolesom, če imajo izpit za kolo,
  • jutranji privozi avtobusov so enaki, kot so bili pred 16. marcem 2020,
  • po prihodu v šolo učenec počaka na začetek pouka v učilnici za mizo, kjer je njegovo ime,
  • avtobusni odvoz je samo en, in sicer ob 14.10,
  • pred šolo so črte, ki določajo varno razdaljo,
  • učenci 9. razreda vstopajo v šolsko zgradbo skozi glavni vhod,
  • pri vstopu v šolo in iz nje si učenci in delavci razkužijo roke,
  • upoštevajte varnostno razdaljo, ki je označena s črtami,
  • zaščitne maske so obvezne pri vožnji z avtobusom in pri gibanju po šoli,
  • v razredu pri upoštevanju varnostne razdalje (1,5 m) si lahko učenci zaščitne maske snamejo,
  • v učilnicah so šolske mize razmaknjene na priporočeno razdaljo (1,5 m),
  • ves čas pouka so učenci v istem razredu in upoštevajo pripravljen sedežni red,
  • v odmoru gredo posamezno na stranišče,
  • ob dnevih, ko imajo na urniku telovadbo, pridejo v šolo v športni obutvi in opremi,
  • malica in kosilo poteka v šolski jedilnici, pri tem upoštevajo talne oznake,
  • učenci, ki končajo s šolskimi obveznostmi, takoj zapustijo šolo,
  • v primeru, da otrok zboli in se pojavi sum na okužbo Covid-19, o tem potrebno nemudoma obvestiti razrednika.

Glede na priporočila NIJZ in št. učencev 9. razreda, ki ponovno vstopajo v šolo, ostajajo učenci v dveh razredih (9. a in 9. b) in treh skupinah pri slovenščini in matematiki. Urniki se nahajajo v prilogi (glej spodaj).

Šolska malica za učence 9. razreda je ob 10.15. Učenci, ki imate naročeno kosilo in s poukom končate po peti uri, gredo na kosilo ob 12.10. Za vas so mize posebej označene (9. razred).

Veselimo se vašega prihoda, dragi devetošolci v šolo in smo na to pripravljeni. Prosimo, da upoštevate vsa priporočila in navodila, saj je v našem skupnem interesu, da ostanemo vsi zdravi.

Se vidimo v ponedeljek.

PRILOGA: